Szkoła

„Czar Soplicowa”

W dniu 17 maja 2024 roku w naszej szkole odbyła się II edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Czar Soplicowa”. Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wśród naszych dzieci i młodzieży epopei narodowej „Pan Tadeusz”.

W tym roku uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty dotyczące obyczajów i tradycji szlacheckich szeroko opisanych w mickiewiczowskim dziele. Konkurs ma służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród uczniów zainteresowania sztuką recytacji.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 18 uczniów klas IV-VIII. Wszystkim towarzyszyły wielkie emocje, a cała impreza przebiegała w serdecznej i radosnej atmosferze. Całość uświetnił występ tancerzy, którzy oczarowali publiczność pięknie wykonanym polonezem. Uroku dodała cudowna dekoracja przedstawiająca magiczny dworek w Soplicowie. Czar Soplicowa zadziałał, ale wybór zwycięzców nie był łatwy, ponieważ uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. W rezultacie wyłoniono zwycięzców, którzy zostali obdarowani nagrodami książkowymi i biletami do kina, ufundowanymi przez Radę Rodziców przy naszej szkole.

Dziękujemy.

A oto zwycięzcy konkursu:
Kategoria uczniów klas IV-V:
I miejsce – Szymon Kania (5b)
II miejsce – Dominik Gibas (5a)
III miejsce – Maria Maślanka (5b)
Kategoria uczniów klas VI-VIII:
I miejsce – Małgorzata Sokołowska (6a)
II miejsce – Wojciech Janas (7b)
III miejsce – Jan Kała (6a)

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.