Edukacja z wojskiem

W dniu 12.06.2024 roku w naszej szkole odbyło się szkolenie uczniów klas V-VII. Uczniowie wzięli udział w programie edukacyjno-obronnym „Edukacja z wojskiem” zorganizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szkolenie było przeprowadzone przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z Cieszyna. Celem tego szkolenia było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie było pełne merytorycznej wiedzy, bardzo zaciekawiło uczestników, którzy aktywnie brali udział w części praktycznej.