Szkoła

Witaj, zimo w Zakopanem!

Witaj, zimo w Zakopanem!

W dniach 11 – 16 grudnia 2022 roku dwadzieścioro pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Łodygowic wyjechało na obóz narciarsko–socjoterapeutyczny do Zakopanego. Uczniowie zamieszkali w DW Jędrol, który mieści się we wsi Suche w gminie Poronin. Ponieważ zimowa aura sprzyjała od początku, pewne było to, że nowy sezon zostanie pomyślnie otwarty. Tak też się stało…
Obóz rozpoczął się od wizyty w Kamillandzie, czyli muzeum poświęconym Kamilowi Stochowi. W galerii znajdują się jego wszystkie sportowe trofea, liczne pamiątki i fotografie. Z bliska podziwiać można prawie pół tysiąca eksponatów, w tym między innymi medale olimpijskie, Złote Orły czy Kryształowe Kule. Przewodnikiem po tym miejscu jest… sam Kamil, który w przekazach audiowizualnych opowiada o najciekawszych momentach swojej sportowej kariery. Kolekcja trofeów to siedem sal ekspozycyjnych o odmiennym charakterze, chronologicznie opowiadających historię wzlotów i upadków mistrza.
Po tak inspirującym wstępie obozowicze w ośrodkach: Jędrol, Suche Ski i Małe Ciche zaczęli doskonalić jazdę na nartach, a sześcioosobowa grupa rozpoczęła swoją przygodę z narciarstwem. Nie zabrakło również innych atrakcji. Była to między innymi wizyta w Aquaparku Zakopane, pokaz produkcji cukierków w Ciuciu Cukier Artist na Krupówkach oraz wyjazd na Gubałówkę, gdzie można podziwiać panoramę Tatr i najwyżej położoną w Polsce iluminację świetlną.
Tradycyjnie na zakończenie wyjazdu uczniowie, którzy pierwszy raz wyjechali na białą szkołę, byli chrzczeni. W wyjątkowych okolicznościach, bo przy blasku pochodni, złożyli przysięgę i zostali pasowani na narciarzy. Czy połknęli bakcyla białego szaleństwa? To się jeszcze okaże, ale plany na kolejny wyjazd zaczęły się pojawiać już w czasie powrotu do Łodygowic, więc do zobaczenia w Zakopanem za rok!