Szkoła

Zakończenie zimy z przytupem – Biała Szkoła – Zakopane 2022

Tak właśnie było!

Po ponad dwuletniej przerwie 13 marca br. stęskniona za białym szaleństwem grupa uczniów SP nr 1 w Łodygowicach wraz z opiekunami: Aleksandrą Błaszczak, Katarzyną Maślanką oraz Tomaszem Maślanką wyjechała do Zakopanego, by w ramach białej szkoły wzmocnić swą sprawność fizyczną, a zwłaszcza podnieść umiejętności w sportach zimowych. Miłą niespodzianką okazały się być niemalże alpejskie warunki: mnóstwo śniegu, słoneczna pogoda i przyjemna, zwiastująca wiosnę temperatura, której szkoda byłoby nie wykorzystać.
Jednak szkolenie jazdy na nartach, snowboardzie nie wypełniało całych dni. Znalazł się też czas na pływanie i spacery, a nawet grę w bilarda i snow tubing.

 Tradycją białej szkoły stała się już wizyta na Krupówkach, dzięki której udało się kupić trochę pamiątek dla bliskich i spróbować góralskich przysmaków serwowanych na tej najsłynniejszej ulicy Podhala.

Na zakończenie, w aurze prawdziwej zimy (w nocy spadł świeży śnieg), zostali ochrzczeni nowi uczestnicy, którzy zaliczywszy przygotowany przez najstarszy rocznik tor przeszkód, powtarzali słowa narciarskiej przysięgi: Ja góral niskopienny spod samej Magurki…
Przyjemnie zmęczeni, opaleni oraz w dobrych humorach młodzi łodygowianie wrócili do domów, by już zacząć planować kolejny pobyt u podnóża Tatr…