Szkoła

Konkurs na pracownię komputerową dla szkoły.

 Ogólnopolska Sieć Edukacyjna i NASK ogłosiło konkurs dla wszystkich szkół w Polsce. Dzięki niemu uczniowie dowiedzą się, jak świadomie i bezpiecznie poruszać się po internecie, a także zdobędą nowe cyfrowe kompetencje. 

Szkoły mogą wygrać mobilne pracownie komputerowe, składające się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.
  • Uczniowie klas 1-3 powinni zrealizować moduł kursu Internetowa szkoła słonia Spacjusza pt. „Internet to nie wszystko” – w grupie oraz przygotować pracę konkursową – projekt kolorowanki. Kolorowanka powinna dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim. Uwaga! Praca (format jpg lub pdf) musi nawiązywać do wiedzy zdobytej w trakcie kursu.
  • Uczniowie klas 4-6 powinni zrealizować moduł kursu Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu pt. „Uprzejmy internauta”  oraz przygotować pracę konkursową – plakat z hasłem promocyjnym. Powinien dotyczyć zasad właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety, oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online, np. hejt. Uwaga! Praca (format jpg lub pdf) musi nawiązywać do wiedzy zdobytej w trakcie kursu. Pamiętajcie, że liczba uczniów, którzy to zrobią, ma znaczenie.
  • Uczniowie klas 4-6 powinni zrealizować wskazany moduł kursu Bezpieczni w sieci Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy (w wersji dla klas 7-8) oraz przygotować pracę konkursową – hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem (treść i grafika). Hasło i post powinny być kierowane do nastolatków i dotyczyć rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami w internecie. Praca (format jpg lub pdf) musi nawiązywać do wiedzy zdobytej w trakcie kursu. Jeśli wszyscy zaangażujecie się w to zadanie, zwiększycie swoje szanse na wygraną!
Więcej informacji na stronie internetowej: https://ose.gov.pl/pkc