Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową dla naszej szkoły !!!

Wygraliśmy mobilną pracownię komputerową dla naszej szkoły: 16 laptopów wraz z przenośną szafą oraz interaktywny monitor !!!

Podczas konferencji prasowej w Kobyłce minister cyfryzacji Janusz Cieszyński ogłosił wyniki konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”. „Nagrodą są w pełni wyposażone mobilne pracownie komputerowe. Uczniowie nadesłali aż 3075 zgłoszeń i bardzo trudno było wybrać najlepsze. Dlatego zwiększyliśmy pulę nagród i zamiast planowanych 500 mobilnych pracowni komputerowych, do szkół trafi ich ponad 800. Nasze działania w zakresie budowania kompetencji cyfrowych młodego pokolenia są kompleksowe” – zaznaczył szef resortu cyfryzacji.

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę.

Drużyny rywalizowały o mobilną pracownię komputerową dla swojej szkoły. Każda pracownia jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor i taką pracownię w najbliższym czasie otrzymamy.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Cyfryzacji oraz na stronie Konkursu

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK.