Odblaski dla wszystkich dzieci

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach przystąpili do ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Odblaskowa szkoła”.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych oraz lokalnych władz samorządowych, a także
rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe oraz promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

W naszej szkole główne działania polegać będą na: wyposażeniu dzieci w elementy odblaskowe, zorganizowaniu konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz turnieju wiedzy ze znajomości zasad bezpieczeństwa na drodze. Planowane jest przygotowanie imprezy promującej bezpieczne poruszanie się po ulicy. Ponadto uczestnicy konkursu będą promowali ideę konkursu na stronach internetowych szkoły, w mediach społecznościowych, na gazetkach czy też w gazetach lokalnych. Szkolni organizatorzy konkursu planują, wspólnie z uczniami, nagranie filmiku o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ułożenie słów piosenki na powyższy temat, zaproszenie policjanta na pogadankę. Jak co roku zostanie przeprowadzone szkolenie i egzamin uczniów na kartę rowerową. Mamy nadzieję, że udział w konkursie oraz wdrożone przez nas innowacyjne rozwiązania edukacyjne, poszerzą wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także rozpropagują bezpieczny styl życia wśród nie tylko dzieci, ale też młodzieży i osób dorosłych.