Szkoła

Nasza szkoła najlepsza w powiecie żywieckim !!!

 Nasza szkoła najlepsza w powiecie !!!

W podsumowaniu współzawodnictwa sportowego szkół powiatu żywieckiego za rok szkolny 2022/2023 nasza szkoła znalazła się na samym szczycie.  Ten wysoki wynik zawdzięczamy udanym startom w wielu zawodach sportowych uczniów klas IV-VIII.    Rywalizacja toczyła się przez cały rok szkolny w grach zespołowych, lekkiej atletyce, szachach i tenisie stołowym.  Zdobycie mistrzostwa powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, Piłce Ręcznej, Turnieju Szachowym oraz Czwórboju Lekkoatletycznym  pozwoliło zgromadzić taką ilość punktów, która zapewniła nam zwycięstwo  w  generalnej klasyfikacji szkół.. Klasyfikacja odbywała  się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- VI oraz VII-VIII. 

Uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu żywieckiego za rok szkolny 2022-2023 odbyło się w piątek 27 października w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. W obecności pana Stanisława Kucharczyka – Wicestarosty żywieckiego, pana Mirosława Dziergasa – Dyrektora Wydziału Turystyki i Sportu, dyrektorów oraz  reprezentantów szkół wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody dla sześciu najlepszych szkół w kategorii Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży oraz Licealiady. 

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową za rok szkolny 2022/2023:

IGRZYSKA DZIECI szkoły podstawowe klasy 1-6:

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach

2 miejsce Szkoła Podstawowa w Kamesznicy

3 miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lpowej

3 miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Klicha w Wieprzu

5 miejsce Szkoła Podstawowa w Pietrzykowicach,

6 miejsce Szkoła Podstawowa w Cięcinie.

 

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – szkoły podstawowe – klasy 7-8:

1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Żywcu

2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach

3 miejsce Szkoła Podstawowa im. ks. prał. St. Gawlika w Radziechowach

3 miejsce Szkoła Podstawowa w Kamesznicy

5 miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 w Żywcu,

6 miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Sopotni Wielkiej.

 

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy brali udział w zawodach sportowych. To wielki sukces sportu szkolnego !!!