Teoretyczno – praktyczny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

20 października uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły wzięli udział w spotkaniu w ramach działań „Odblaskowej Szkoły”, które rozpoczęło wystąpienie uczennicy klas VI A. Małgorzata Sokołowska zaśpiewała skomponowaną piosenkę dotyczącą bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Wydarzenie to połączone było z nagrodzeniem uczniów, którzy wzięli udział i zwyciężyli w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkania odbył się także teoretyczno – praktyczny Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym (dla klas V – VI) pod okiem Pana Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żywcu Adama Gołąbka i Pani aspirant Jolanty Frydel. Mundurowym towarzyszył pluszowy przyjaciel dzieci „Sznupek” – maskotka śląskiej policji.

Zaproszeni goście towarzyszyli także uczestnikom konkursu w czasie przejazdu przez specjalnie przygotowany tor rowerowy. Uczniowie zaprezentowali doskonałą znajomość bezpiecznej jazdy oraz przepisów drogowych.

Nagrodzonymi osobami zostały: Małgorzata Sokołowska – I miejsce (klasa VI A), August Borys – II miejsce (klasa V B) i Dominik Gibas – III miejsce (klasa V A). Serdeczne gratulacje!

Wydarzenie to miało na celu zwiększenie świadomości uczniów o konieczności noszenia elementów odblaskowych i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.