Szkolenie z ratownictwa wodnego dla członków Ligi Morskiej i Rzecznej.

Dzięki uprzejmości policji z Łodygowic i Bielska –Białej w czerwcu 2023r. starsi członkowie Ligi Morskiej i Rzecznej z naszej szkoły odbyli przedwakacyjne, jednodniowe szkolenie z ratownictwa wodnego nad jeziorem żywieckim. Przeprowadzili je policjanci rajdującego
patrolu wodnego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska- Białej.

Celem spotkania z z młodzieżą była prezentacja pracy policjantów pełniących służbę na akwenie Jeziora Żywieckiego, pogadanka na temat zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą oraz bezpiecznym korzystaniem ze sprzętu pływającego no i oczywiście udzielanie I pomocy poszkodowanym. Ponieważ corocznie podczas wakacji mnóstwo osób tonie w różnego typu akwenach z powodu swojej niewiedzy i bezmyślności tego typu akcja była bardzo potrzebna i zasadna.

Szkolenie zakończono wspólną degustacją pizzy oraz pływaniem motorówką policyjną po jeziorze żywieckim.

Dostarczyło to wiele radości i emocji.