Rowerowy zawrót głowy

Rowerowy zawrót głowy.

Jedziemy na wycieczkę rowerem? Dlaczego nie! I tak pewnego pięknego, jesiennego dnia klasa Va z opiekunami wybrała się nad Jezioro Żywieckie, by sprawdzić w praktyce zdobytą na lekcjach techniki wiedzę o ruchu drogowym i dowiedzieć się czegoś więcej o małej ojczyźnie. A to za sprawą Pani Krystyny Mikociak – założycielki Zespołu Regionalnego Magurzanie i równocześnie emerytowanej nauczycielki naszej szkoły, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła młodym łodygowianom  historię Starego Zarzecza oraz powstania na jego terenie jeziora. Niezwykle pomocne okazały się być pamiątkowe tablice powstałe w ramach projektu Elżbiety Konior.  W programie wyjazdu był także spacer i pizza. Po wycieczce rowerowej  zostało sporo pięknych zdjęć i wspomnień:  Aurelia: Było super, ładna pogoda, a pizza bardzo dobra! Lena: Bardzo zainteresowało mnie spotkanie z Panią Krysią. Jezioro wyglądało przepięknie… Najlepszym dowodem na to, że wyjazd się udał, są plany na następny. Tym razem do Szczyrku:).