Jesień „Młodych COOLturalnych”

Przełom października i listopada 2023 był dla klubu czasem aktywności kulturalnej. Poniżej wspomnimy pokrótce o dwóch wydarzeniach, w których uczniowie naszej szkoły brali udział.

Wieczorem 30 października młodzież klas siódmych i ósmych udała się autokarem na zabytkowy Cmentarz Żydowski w Bielsku-Białej, by w cmentarnej kaplicy uczestniczyć w niezwykłej inscenizacji „Dziadów” Adama Mickiewicza. Dla niektórych z nas był to już kolejny taki wyjazd, ponieważ przyciąga on zawsze duże grono odbiorców. Przedstawienie  to było dziełem utalentowanych aktorów bielskiego Teatru Polskiego. Miejsce, czas, a przede wszystkim sposób prezentacji czynią ten spektakl niezwykle klimatycznym i zapadającym w pamięć. Niepowtarzalną atmosferę współtworzą dodatkowo elementy takie jak: świece rozświetlające półmrok wokół aktorów, zapach pochodni oraz unoszący się dym. Dla nas, uczniów, wydarzenie miało dodatkową wartość, ponieważ

Pozostając w temacie literatury, łatwo można nawiązać do kolejnego wyjazdu. Kilka dni później, czyli 3. listopada, kolejny już rok z rzędu odwiedziliśmy Targi Książki w Katowicach. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Czas spędzany tam upływa wyjątkowo szybko i miło ze względu na dużą liczbę oraz różnorodność prezentowanych pozycji wydawniczych, nowości książkowych, komiksów itp. Na niektórych stoiskach jest też możliwość poznania autorów, zdobycia autografów. Każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. O wyjątkowości Targów świadczy również fakt, że można nabyć tam tytuły niedostępne chociażby w księgarniach.

Rozwijające wyjazdy młodzieży z klubu ,,Młodych COOLturalnych” cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Oby tak dalej!

Emila Bryś, kl. 7b