Szkoła

Nasza Szkoła najlepsza w powiecie !!!

Nasza szkoła najlepsza w powiecie !!!

W podsumowaniu współzawodnictwa sportowego szkół powiatu żywieckiego za rok szkolny 2022/2023 nasza szkoła znalazła się na samym szczycie. Ten wysoki wynik zawdzięczamy udanym startom w wielu zawodach sportowych uczniów klas IV-VIII. Rywalizacja toczyła się przez cały rok szkolny w grach zespołowych, lekkiej atletyce, szachach i tenisie stołowym. Zdobycie mistrzostwa powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych, Piłce Ręcznej, Turnieju Szachowym oraz Czwórboju Lekkoatletycznym pozwoliło zgromadzić taką ilość punktów, która zapewniła nam zwycięstwo w generalnej klasyfikacji szkół.. Klasyfikacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- VI oraz VII-VIII.

Uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu żywieckiego za rok szkolny 2022-2023 odbyło się w piątek 27 października w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. W obecności pana Stanisława Kucharczyka – Wicestarosty żywieckiego, pana Mirosława Dziergasa – Dyrektora Wydziału Turystyki i Sportu, dyrektorów oraz reprezentantów szkół wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody dla sześciu najlepszych szkół w kategorii Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży oraz Licealiady.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową za rok szkolny 2022/2023:

IGRZYSKA DZIECI szkoły podstawowe klasy 1-6:

 • 1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach
 • 2 miejsce Szkoła Podstawowa w Kamesznicy
 • 3 miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipowej
 • 3 miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Klicha w Wieprzu
 • 5 miejsce Szkoła Podstawowa w Pietrzykowicach
 • 6 miejsce Szkoła Podstawowa w Cięcinie.

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – szkoły podstawowe – klasy 7-8:

 • 1 miejsce Szkoła Podstawowa nr 5 w Żywcu
 • 2 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach
 • 3 miejsce Szkoła Podstawowa im. ks. prał. St. Gawlika w Radziechowach
 • 3 miejsce Szkoła Podstawowa w Kamesznicy
 • 5 miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 w Żywcu,
 • 6 miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 w Sopotni Wielkiej.

Gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy brali udział w zawodach sportowych. To wielki sukces sportu szkolnego!!!