Szkoła

Biała Szkoła 2023 – Suche k. Zakopanego

Biała Szkoła w Suchem k. Zakopanego

Tradycji stało się zadość i w dniach 17 – 22 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w organizowanej w Suchem k. Zakopanego białej szkole. W pięknej zimowej aurze, świątecznej już atmosferze uczyli się lub doskonalili jazdę na nartach, integrowali i świetnie się przy tym bawili.
W programie był Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowym Targu, Aqua Park w Zakopanem, Wielka Krokiew i oczywiście Krupówki, bo bez podhalańskich smakołyków i pamiątek nie mogło się obejść. Tam też dzieci uczestniczyły w pokazie produkcji cukierków w Ciuciu Cukier Artist, gdzie łakocie są wykonywane ręcznie na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII – wiecznych małych manufaktur. Dużym powodzeniem wśród uczestników cieszył się snow tubing w Suche-Ski Jędrol, czyli zjazdy na oponach w specjalnie przygotowanej śniegowej rynnie. Do innych atrakcji wyjazdu trzeba zaliczyć dyskotekę oraz tzw. chrzest uczniów, którzy w białej szkole uczestniczyli po raz pierwszy.
Jeden wieczór został poświęcony na innego rodzaju aktywność – konkurs na pisanie wierszy poświęconych pobytowi w górach. Każdy z nich był wyjątkowy i piękny, ale decyzją jury zwyciężył ten napisany przez Agnieszkę, Kaję, Lilianę z kl. 3a i Aurelię, Julię z kl. 5a.

Oto on:

Przygody na białej szkole
Biała szkoła, biała szkoła,
Fajna tutaj jest przygoda!
Narty, basen i Krupówki,
Wszystko to nas łączy w grupki.
Rankiem Aqua Park nas obudził,
Energię w nas pobudził.
Książek nam się nie chce czytać,
Chcemy więcej jeździć dzisiaj.
Biała szkoła frajdą jest,
Wszystkim na niej chce się jeść!

Nic dodać, nic ująć…

Chyba tylko słowa podziękowania dla sponsorów nagród i upominków: Rady Rodziców przy SP nr 1 w Łodygowicach i Urzędu Gminy w Łodygowicach.