Szkoła

„Młodzi COOLturalni” działają!

  Klub „Młodzi COOLturalni” zapraszający w swoje szeregi uczniów klas 4-8 chcących w wolnym czasie aktywnie uczestniczyć w szeroko pojętej kulturze rozpoczął nowy rok szkolny bardzo intensywnie. Już początkiem października odwiedziliśmy Operę Krakowską, gdzie obejrzeliśmy spektakl baletowy oparty na popularnej legendzie o polskim szlachcicu, czarnoksiężniku – Twardowskim. Akcja rozgrywała się w realiach współczesności, ale na scenie pojawił się Rynek Krakowski, lajkonik, krakowiak, polonez, oberek i tańce góralskie. Była też wielka podróż przez Europę, kuszenie bogactwem, sławą, a moc Diabła zmieszała świat realny ze światem magii i fantazji… Taniec i muzyka na żywo wywarły na nas ogromne wrażenie. To był naprawdę niezapomniany wieczór!
Kolejna propozycja to „Dziady” na Cmentarzu Żydowskim – spektakl oparty na dramacie Adama Mickiewicza z udziałem aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, którego celem jest w niebanalny sposób, w scenerii zabytkowego cmentarza, przybliżyć widzom klasykę polskiej literatury oraz przekazać treści o przemijaniu człowieka i refleksji nad życiem doczesnym. Wyjazd odbędzie się 31 października br., jest adresowany do uczniów klas 7-8.
Początkiem listopada planujemy we współpracy z biblioteką szkolną po raz kolejny odwiedzić Targi Książki w Katowicach. Oferują one miłośnikom literatury doskonałą okazję do spotkań z wybitnymi twórcami – pisarzami, poetami, ilustratorami, tłumaczami, znanymi i lubianymi osobistościami świata kultury oraz sztuki. Są impulsem rozwijającym pasję czytania, okazją do zakupu książek w dobrych cenach…
Co przed nami? W drugim semestrze kino i teatr… Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych przez nas imprezach, a równocześnie przypominamy, że wszystkie informacje na ich temat znajdziecie na gazetce ściennej, która znajduje się na 1. piętrze obok sali 88.

Opiekunki klubu „Młodzi COOLturalni”