Szkoła

BohaterOn – włącz historię.

Dlaczego BohaterON?

Nasza szkoła od końca września angażuje się w działania związane z ogólnopolską kampanią poświęconą Powstaniu Warszawskiemu. Jej celem jest upamiętnienie bohaterów powstania oraz propagowanie postaw patriotycznych. Dzieciom przedstawione zostało tło historyczne oraz sylwetki bohaterów, których postawa w czasie Powstania Warszawskiego zasługuje na uhonorowanie. 

BohaterOn – włącz historię.

Nazwa jest połączeniem wyrazów polskich i angielskich. Dosłownie chodzi o włączenie się w tematy związane z historią Polski. 

Uczestnicy Powstania Warszawskiego to bohaterowie.
Naszym zadaniem jest przypominać o ich poświęceniu, oddaniu ojczyźnie. 

W starszych klasach w październiku zostały przeprowadzone lekcje poświęcone powstaniu. Uczniowie słuchali piosenek współczesnych zespołów, które chciały w ten sposób upamiętnić powstańców. Mogli też obejrzeć przygotowane przez nauczycieli filmy. Ważnym momentem były lekcje, podczas których dzieci mogły same oddać hołd bohaterom tworząc kartki z pozdrowieniami, plakaty czy gazetkę ścienną. Uczniowie bardzo zaangażowali się w tworzenie własnych projektów związanych z Powstaniem oraz znaczeniem wartości takich jak bohaterstwo, ojczyzna, patriotyzm, nie tylko w czasach wojny, ale również w czasach współczesnych.

Wszystkie działania udało się wykonać przed wyjazdem klas ósmych do Muzeum Powstania Warszawskiego. Mamy nadzieję, że wspomnienie heroizmu młodych ludzi w tamtych czasach pomoże naszym uczniom,  pełniej przeżyć wyjazd do stolicy i przebycie szlaku śladami bohaterów lektury “Kamienie na szaniec”.

Warto uświadomić dzieciom, że o takich wydarzeniach historycznych należy zawsze pamiętać, chociaż dzisiaj patriotyzm przybiera zupełnie inny wymiar, ale wojna już nie jest nam tak odległa i nierealna…