Szkoła

Chrzest adeptów Ligi Morskiej i Rzecznej – noc w szkole

Chrzest adeptów Ligi Morskiej i Rzecznej – noc w szkole

W nocy z 2 na 3 grudnia 2022 roku uczniowie klas czwartych – młodzi adepci Ligi Morskiej i Rzecznej – odbyli chrzest, na mocy którego stali się pełnoprawnymi członkami tejże organizacji w naszej szkole.

Tę wiekopomną chwilę poprzedziła prezentacja Konrada P. ucznia klasy 7a o Morzu Bałtyckim oraz tematyczny quiz, w którym wzięli udział uczniowie klas czwartych. Następnie odbyła się degustacja pysznych babeczek z owocami i ciast upieczonych przez uczniów klas siódmych. To oni byli gospodarzami tego wieczoru, sprawowali opiekę nad młodszymi kolegami, starając się umilać im czas różnymi zabawami. Wszystkie atrakcje nocne okraszano śpiewaniem  szant. Wieczór uświetnili panowie myśliwi: Mateusz Marszałek i Nazar Czereczyn, którzy przynieśli pokazowe trofea oraz barwnie opowiadali o zwierzynie leśnej, pokazali filmy o dzikach, wilkach, borsukach, sarnach, jeleniach i łosiach nagrane przez fotopułapkę w naszym lesie.

Gościliśmy także przedstawicieli Rady Rodziców – pana Ryszarda Czernka ze swą małżonką Dorotą oraz panią Edytę Marszałek, którzy jak zwykle służyli pomocą w podaniu posiłków, a opiekę sprawowali: pan dyrektor Mirosław Jakubiec, pani Krystyna Jakubiec i pani Magdalena Loranc. Po pysznej kolacji odbyły się zawody i tor przeszkód, który należało pokonać z uniesioną głową, aby móc zostać ochrzczonym przez Neptuna i Prozerpinę, jego małżonkę.

Potem miało miejsce wspólne oglądanie bajek, nieskończenie długie rozmowy nocne, a wczesnym rankiem o godz. 5.30 pani Krystyna ogłosiła pobudkę – no i podchody, które zakończyły się znalezieniem skarbu – co to było??? A …..powiem wam, to był olbrzymi worek przepysznych czekoladek o różnych smakach. Śniadanie, sprzątanie i wielkie zmęczenie po nieprzespanej nocy zakończyły nocowanie w szkole.

Zostały piękne wspomnienia!

Krystyna Potrzeba-Jakubiec